Przejdź do treści

Zespół

Karol Baranowski – rocznik orwellowski (1984). Od jedenastu lat pracuje na stanowisku bibliotekarza – nauczyciela w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie, a od sześciu lat na 1/4 etatu na stanowisku bibliotekarza w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, w agendzie Arteteka.

Czytaj więcej

Natalia Gromow – absolwentka historii na Uniwersytecie Gdańskim oraz studiów podyplomowych Marketing kultury (Uniwersytet Warszawski) i Innowacyjne praktyki public relations (Uniwersytet Gdański). Obecnie studiuje Psychologię przywództwa na Uniwersytecie SWPS.

Czytaj więcej

Marta Kostecka – działaczka społeczna, edukatorka, profesjonalna odbiorczyni kultury. Pracuje w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie, gdzie zajmuje się promocją. Zainteresowania: literatura i kultura, nauczanie i uczenie się oraz technologie i nowe media.

Czytaj więcej

Paulina Milewska – specjalistka ds. promocji, animatorka czytelnictwa, bibliotekarka, miejska rowerzystka. Autorka licznych artykułów (ponad 50 tekstów fachowych i naukowych), prelegentka na ponad 30 konferencjach ogólnopolskich, trenerka prowadząca warsztaty dla pracowników bibliotek różnego typu.

Czytaj więcej

Paweł Dobrzelecki  – bibliotekarz, trener, animator. Absolwent IBiIN Uniwersytetu Śląskiego oraz studiów podyplomowych zarządzanie w kulturze na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Od początku swojej pracy zawodowej związany z Miejską Biblioteką Publiczną w Zabrzu, w której przeszedł przez wszystkie szczeble bibliotecznej hierarchii, obecnie pełni obowiązki Zastępcy Dyrektora.

Czytaj więcej

Anna Rutkowska – absolwentka historii Uniwersytetu Szczecińskiego oraz podyplomowo bibliotekoznawstwa i informacji naukowej. Od 2001 roku związana z Miejską Biblioteką Publiczną w Szczecinie, w której pracowała jako bibliotekarka, przez jedenaście lat kierowała filią nr 28, największą placówką położoną w centrum Szczecina.

Czytaj więcej

Monika Schmeichel-Zarzeczna – historyk sztuki, trenerka, bibliotekarka. Absolwentka Szkoły trenerów biznesu SET, Akademii Liderów Kultury i Akademii Animatora KLANZA. Zawodowo związana z MBP w Lublinie. Zajmuje się prowadzeniem działań wykorzystujących nowe technologie w edukacji, pisaniem projektów oraz wspieraniem rozwoju osób z różnych grup wiekowych i społecznych.

Czytaj więcej

Agata Warywoda – bibliotekarka i trenerka. Absolwentka m.in. Akademii Liderów Integracji Cyfrowej i Edukacji (2013),  Studium Pracy z Grupą i Zespołem (2017),  Akademii Trenerów Biznesu (2019). Zawodowo związana z Krośnieńską Biblioteką Publiczną oraz Akademickim Centrum Rozwoju Osobistego i Psychoterapii w Rzeszowie.

Czytaj więcej

Jerzy Woźniakiewicz – od 2011 r. dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. Wcześniej zajmował się PR w bibliotece i jednostkach samorządowych. Ukończył studia z zakresu zarządzania w kulturze, a także bezpieczeństwa publicznego i zarządzania kryzysowego oraz politologii.

Czytaj więcej

Anna Wysocka absolwentka informacji naukowej i bibliotekoznawstwa UW, bibliotekarka Biblioteki Publicznej w Piasecznie – kierownik filii w Józefosławiu, członkini Stowarzyszenia  LABiB. Koordynatorka i realizatorka wielu projektów m.in. „Literacka Mapa Piaseczna”, Festiwal Pięknej Książki, „Zdrowa mama, zdrowe dziecko”

Czytaj więcej